Αποτελέσματα και βαθμολογία 1η αγωνιστική Μικτών Ομάδων

Share:

Πρώτη αγωνιστική ημέρα για το πρωτάθλημα των Μικτών Ομάδων του 13ου ομίλου με την ΕΠΣ Λέσβου να μετρά δύο ήττες απο την ΕΠΣ Κυκλάδων. Το πρωί οι Παίδες γνώρισαν την ήττα με 1-2, ενώ οι Νέοι αν και προηγήθηκαν με 2 γκολ στο ημίχρονο τελικά ηττήθηκαν με 2-3.

Η δυνατή βροχή δυσκόλεψε αρκετά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών και στους δύο αγώνες καθώς ο αγωνιστικός χώρος στο Δημοτικό Στάδιο της Χίου ήταν «βαρύς». Για τους Παίδες, ο Καλαβρός με κοντινό σουτ μέσα απο την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ στο 57, με τον Ζαχάροβ να απαντά άμεσα με σουτ που επιχείρησε χτυπώντας η μπάλα και σε πόδι αμυντικού καταλήγωντας στα δίχτυα. Η χαρά δεν κράτησε για πολύ όμως για τους Μυτιληνιούς, αφού ο  Κρεμμυδας μετά απο 3 λεπτά έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ τις Κυκλάδες χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος.

Ιδανικό ήταν το ξεκίνημα για τους Νέους, αφού κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 2 τέρματα. Στο 7ο λεπτό ο Μανδάνης έκανε το 1-0 και ο Σπαχίου πριν την ανάπαυλα διπλασίασε τα τέρματα για τη Λέσβο. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο οι Κυκλάδες έκαναν την μεγάλη ανατροπή με τον Λιέας να πετυχαίνει χατ – τρικ. Στο 62 μείωσε σε 2-1, στο 72 με πέναλτι έφτασε στην ισοφάριση και στο 85 έκανε το 3-2. Η Λέσβός απώλεσε μεγάλη ευκαιρία στο 90 να φτάσει στην ισοφάριση καθώς το σουτ που επιχείρησε ο Παπάς κατέληξε στο δοκάρι.

Στα άλλα δύο παιχνίδια του ομίλου τα Δωδεκάννησα κέρδισαν την Σάμο με 2-0 και 2-1 στην κατηγορία των Παίδων και Νέων αντίστοιχα.

Δείτε τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία.